Testimonial Alphega LI - Interview: Qlik helps to manage 280 stores in Alphega pharmacies chain

Likvidace excelů a vše v rychlých pohledech – to byl jeden z hlavních benefitů, který doprovázel příchod Qliku do sítě Alphega lékárna, kterou provozuje její mateřská společnost Alliance Healthcare. O projektu, o využití datových analýz a jejich přínosech jsme si popovídali s Pavlem Jinochem, Country Managerem lékárenského řetězce.

Datová revoluce

Ve vedení společnosti Alliance Healthcare, která v České republice provozuje řetězec 280 lékáren, hovoří o roku, kdy přišel Qlik jako o revolučním. To, co se dělalo ručně dnes probíhá automaticky, na pozadí, což šetří čas a uvolňuje ruce lidem, kteří se mohou věnovat produktivnější činnosti jako sestavování reportů a vedení má o všem přehled. S příchodem Qliku také začali s mnoha věcmi, které předtím ani dělat nemohli.

Za klíčovou schopnost, kterou příchodem datových analýz získali, považuje šéf řetězce Alphega lékárna měření. Jak říká, “co se měří, to se lepší.” A výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Už po několika měsících naměřili nárůst úspěšnosti křížového prodeje na úrovni 5%.

Datová evoluce

Za více než 4 roky spolupráce toho však bylo mnohem víc, než jen cross-selling. Pavel Jinoch nám prozradil, kam se i díky datové analytice byli schopni posunout. Zde je malá ochutnávka, co všechno v Alphega lékárna / Alliance Healthcare posunuli:
👉Sledování tržeb
👉Měření cross-selling kampaní
👉Řízení pohledů přes kategorie
👉Sledování maržovitosti jednotlivých kategorií
👉Zvyšování hodnoty nákupního košíku

Podívejte se na celý rozhovor a dozvíte se více.  https://emarkanalytics.com/sk

Chcete zažít podobný příběh? Dejte nám o sobě vědět … Více informací o našich řešeních a technologiích naleznete zde: https://emarkanalytics.com/cs

EMARK Online DataTalks – check out also our other webinars

Superfast insights for agile steering of the business

    Name and surname
    Company
    E-mail
    I hereby consent to processing of my personal data for business and marketing purposes within EMARK Group
    You can find detailed information about how we process your personal information on this LINK. Agreeing with the processing of personal data and sending business offers and marketing information is voluntary and can be revoked at any time HERE.