Qlik shines in consumer report BARC The BI & Analytics Survey 21 - EmarkanalyticsNedávny BARC The BI and Analytics Survey 21 odhalil vysokú dôveru BI a analytickej komunity voči riešeniam popredného svetového BI vendora, spoločnosti Qlik. Jej vlajkový produkt Qlik Sense získal 11 najvyšších hodnotení a 44 líderských pozícií v štyroch oblastiach. Výročná štúdia BARC BI & Analytics Survey je postavená na hodnotení viac ako 2,500 profesionálov spomedzi BI užívateľov a analytikov. Dlhoročne patrí medzi najdôveryhodnejšie prieskumy na svete. EMARK Analytics je dlhoročne najsilnejším partnerom Qliku v našom regióne, EMARK má zároveň stále silnejšiu pozíciu v regióne APAC, kde patrí medzi najrýchlejšie rastúcich Qlik partnerov.

BARC The BI & Analytics Survey 21 je považovaný za najrozsiahlejší a najkomplexnejší prieskum medzi BI profesionálmi – biznis užívateľmi, analytikmi či IT odborníkmi. Nezávislý prieskum sumarizuje hodnotenia 36 kritérií, vrátane prínosu pre biznis; úspešnosti projektu; biznisovej hodnote; zákazníckej spokojnosti; inovatívnosti a konkurencieschopnosti.

Detailné výsledky

Qlik získal najvyššie umiestnenie v 8 kategóriách pre najväčších svetových BI hráčov: prínos pre biznis; biznisová hodnota; odporúčanie; spokojnosť s produktom; dashboardy; analýzy; zákaznícka skúsenosť a príprava dát. Qlik zároveň získal TOP umiestnenie aj v dvoch kategóriách pre produkty zamerané na self-service analytiku: analýzy a konkurencieschopnosť. Najvyššie hodnotenie spomedzi všetkých účastníkov prieskumu získal aj v kategórii produktov Embedded analytics, pričom odbornú komunitu zaujala najmä konkurencieschopnosť Qlik Sense.

Okrem 8 najvyšších známok Qlik Sense zaznamenal excelentné výsledky (teda 90 a viac percent) aj v ďalších kľúčových kategóriách ako analýzy, dashboardy, spokojnosť či odporúčanie:

 • 93% za analytickú funkcionalitu Qlik Sense
 • 93% za schopnosť Qlik Sense tvoriť dashboardy
 • 93% užívateľov by Qlik Sense odporučilo
 • 94% užívateľov je s Qlik Sense spokojných

Kto je Qlik?

Qlik demokratizuje analytiku a BI tak, aby ktokoľvek mohol voľne pracovať s dátami. Qlik Sense už roky patrí do absolútnej svetovej špičky a je považovaný za najkomplexnejší nástroj v oblasti BI a data analytics. Riešenia postavené na technológii Qlik umožnia komukoľvek odhaľovať skrytý potenciál ukrytý v dátach, robiť lepšie rozhodnutia a dosahovať lepšie výsledky za pomoci dát.

Celý prieskum si môžete prečítať TU.

EMARK Online DataTalks – check out also our other webinars

Superfast insights for agile steering of the business

  Name and surname

  Company

  E-mail

  I hereby consent to processing of my personal data for business and marketing purposes within EMARK Group
  You can find detailed information about how we process your personal information on this LINK. Agreeing with the processing of personal data and sending business offers and marketing information is voluntary and can be revoked at any time HERE.