Qlik shines in consumer report BARC The BI & Analytics Survey 21 - EmarkanalyticsNedávny BARC The BI and Analytics Survey 21 odhalil vysokú dôveru BI a analytickej komunity voči riešeniam popredného svetového BI vendora, spoločnosti Qlik. Jej vlajkový produkt Qlik Sense získal 11 najvyšších hodnotení a 44 líderských pozícií v štyroch oblastiach. Výročná štúdia BARC BI & Analytics Survey je postavená na hodnotení viac ako 2,500 profesionálov spomedzi BI užívateľov a analytikov. Dlhoročne patrí medzi najdôveryhodnejšie prieskumy na svete. EMARK Analytics je dlhoročne najsilnejším partnerom Qliku v našom regióne, EMARK má zároveň stále silnejšiu pozíciu v regióne APAC, kde patrí medzi najrýchlejšie rastúcich Qlik partnerov.

BARC The BI & Analytics Survey 21 je považovaný za najrozsiahlejší a najkomplexnejší prieskum medzi BI profesionálmi – biznis užívateľmi, analytikmi či IT odborníkmi. Nezávislý prieskum sumarizuje hodnotenia 36 kritérií, vrátane prínosu pre biznis; úspešnosti projektu; biznisovej hodnote; zákazníckej spokojnosti; inovatívnosti a konkurencieschopnosti.

Detailné výsledky

Qlik získal najvyššie umiestnenie v 8 kategóriách pre najväčších svetových BI hráčov: prínos pre biznis; biznisová hodnota; odporúčanie; spokojnosť s produktom; dashboardy; analýzy; zákaznícka skúsenosť a príprava dát. Qlik zároveň získal TOP umiestnenie aj v dvoch kategóriách pre produkty zamerané na self-service analytiku: analýzy a konkurencieschopnosť. Najvyššie hodnotenie spomedzi všetkých účastníkov prieskumu získal aj v kategórii produktov Embedded analytics, pričom odbornú komunitu zaujala najmä konkurencieschopnosť Qlik Sense.

Okrem 8 najvyšších známok Qlik Sense zaznamenal excelentné výsledky (teda 90 a viac percent) aj v ďalších kľúčových kategóriách ako analýzy, dashboardy, spokojnosť či odporúčanie:

 • 93% za analytickú funkcionalitu Qlik Sense
 • 93% za schopnosť Qlik Sense tvoriť dashboardy
 • 93% užívateľov by Qlik Sense odporučilo
 • 94% užívateľov je s Qlik Sense spokojných

Kto je Qlik?

Qlik demokratizuje analytiku a BI tak, aby ktokoľvek mohol voľne pracovať s dátami. Qlik Sense už roky patrí do absolútnej svetovej špičky a je považovaný za najkomplexnejší nástroj v oblasti BI a data analytics. Riešenia postavené na technológii Qlik umožnia komukoľvek odhaľovať skrytý potenciál ukrytý v dátach, robiť lepšie rozhodnutia a dosahovať lepšie výsledky za pomoci dát.

Celý prieskum si môžete prečítať TU.

EMARK Online DataTalks – check out also our other webinars

Superfast insights for agile steering of the business

  Name and surname

  Company

  E-mail

  I consent to the processing of my personal data for the purposes of marketing activities by EMARK Group.
  For more information, including a specification of the EMARK Group and the scope of the specific marketing activities for which you consent, please see the Personal Data Protection and Privacy HERE.