“Během mé kariéry jsem implementovala několik softwarů a mohu říci, že Qlik nám přinesl skutečnou hodnotu. V průběhu pěti měsíců jsme byli schopni zcela změnit reportingové prostředí v naší společnosti.”

Angeline Corvaglia, CFO
UniCredit Leasing


Profil 

UniCredit Leasing Slovakia je lízingová spoločnosť, ktorá aktívne pôsobí na slovenskom lízingovom trhu od roku 1996 a je súčasťou finančnej skupiny UniCredit, jednej z najväčších medzinárodných finančných sietí v Európe. Je jedným z popredných hráčov na domácom trhu, stabilne umiestneným v rámci TOP 3 pozícií už niekoľko rokov.

Dnes sa môže spoľahnúť na tím lízingových profesionálov s odbornými znalosťami domáceho finančného trhu, s podporou jednej z najväčších medzinárodných finančných sietí v Európe. S cieľom sprístupniť svoje produkty a služby bližšie k zákazníkom, spoločnosť UniCredit Leasing Slovakia zriadila sieť 13 obchodných miest po celom Slovensku: v Bratislave, Banskej Bystrici, Dunajskej Strede, Komárne, Košiciach, Nitre, Poprade, Prešove, Prievidzi, Rožňave, Trenčíne, Trnave a v Žiline.

Cieľ / potreba 

Zlepšiť existujúci reporting v spoločnosti, znížiť závislosť od IT oddelenia a  oddelenia Controllingu pri získavaní údajov a  umožniť všetkým užívateľom efektívny reporting zameraný na dosahovanie reálnych cieľov.

Qlik v spoločnosti UniCredit Leasing Slovakia - Emarkanalytics

“Kdekoliv se právě nacházím, mám k dispozici stejná data a informace. Nemusím si ptát od kolegů obsáhlé Excel reporty s megabajtů dat a doufat že dorazí včas. Pro mě jako CFO je to velký benefit.”

Angeline Corvaglia, CFO
UniCredit Leasing, Slovakia

Riešenie

UniCredit Leasing Slovakia sa rozhodol pre Qlik ako celofiremný BI nástroj, ktorý bol vybraný ako najrýchlejšie a najjednoduchšie riešenie s najvyššou pridanou hodnotou.

Integráciou hlavných informačných systémov do spoločnej integračnej vrstvy a vytvorením štruktúry špecializovaných dátových modelov bola pomocou Qlik  kompletne nahradená funkcionalita DWH.

Pre užívateľov tak vznikli samoobslužné reporty a analýzy v takmer všetkých oblastiach, ktoré si môžu ďalejrozvíjať podľa vlastných potrieb. K dispozícii majú aj informácie bez čakania dostupné kedykoľvek a kdekoľvek prostredníctvom tabletov a aplikácie Mobile Business Discovery.

Výsledky

 • Zefektívnenie reportingu a analýz: zníženie závislosti od používania MS Excel a zníženie závislosti od oddelenia  IT a oddelenia Controllingu.
 • Rekordne rýchle výsledky – integrácia rôznych informačných systémov do spoločnej integračnej vrstvy a transformácia najdôležitejších reportov do Qliku za 5 mesiacov. Je to vďaka flexibilite Qliku (kde je jeden nástroj použitý na všetky oblasti BI) a vďaka špeciálne zvolenému prístupu k implementácii.
 • Zlepšenie kvality informáciiv oblasti obchodu, poistenia a ziskovosti prostredníctvom rýchleho a jednoduchého prístupu k výsledkom  a denne aktualizovaným informáciám.
 • Používanie rovnakého reportingového nástroja – pozitívny vplyv na zdieľanie informácií medzi oddeleniami, čo prináša značnú úsporu pracovného času.

EMARK Online DataTalks – podívejte se na naše další webináře

Superrýchle insighty pro agilní řízení byznysu

  Jméno a příjmení

  Společnost

  E-mail

  Souhlasím se zpracováním svých údajů pro účely marketingových aktivit společnosti EMARK Group.
  Další informace, včetně specifikace společností EMARK Group a rozsahu konkrétních marketingových aktivit, k nimž dáváte souhlas, naleznete v Podmínkách ochrany soukromí a osobních údajů ZDE.