Bratislava, 4. marca 2018 – Spoločnosť Qlik, svetový líder v oblasti business intelligence a vizuálnej analytike, predstavila najnovšiu verziu svojho vlajkového riešenia Qlik Sense. Aktualizácia nazvaná Qlik Sense February 2018 prináša novinky v oblasti prípravy a konektivity dát, či práce s aplikáciou. Qlik pridal aj úplne nové možnosti prispôsobiť si vzhľad aplikácií. Tiež ponúka nové možnosti v práci s dátami. Qlik Sense February 2018 je dostupný ihneď.

Nová verzia priniesla aj nové možnosti vzhľadu aplikácií, ktoré odteraz môžete ladiť podľa svojho gusta alebo vizuálnej identity spoločnosti. Pribudli nové témy, okrem toho je tiež možné meniť farebnosť pozadí či niektorých individuálnych prvkov grafov a vizualizácií či master library. Zmien sa dočkali aj fonty, u ktorých si teraz môžete prispôsobiť veľkosti, farby a tiež zadefinovať farebné škály a gradienty.

Qlik Sense February 2018 zaviedol aj širšie možnosti pre pokročilú analytiku. Advanced Analytics konektor teraz umožňuje posielať celé tabuľky (dátové modely) do a z výpočtového enginu. Znamená to, že nástroje ako Python a R môžu byť integrálnou súčasťou aplication reload procesu. Priniesie to zlepšenie celkovej výkonnosti procesu nahrávania dát.

Ďalšou inováciou je rozšírená schopnosť odhaľovať súvislosti. Táto funkcionalita je tu už dlhšie (Qlik ju nazýva „power of grey“), spočíva v tom, že aplikácia sama doporučuje a ponúka rôzne asociácie na základe logických súvislostí, o ktorých si „myslí“, že by užívateľa mohli zaujímať. V novej verzii je to však  možné ešte než, než sa reálne zmeny aplikujú na dátový model. Okrem toho Qlik Sense February umožňuje vytváranie on-demand aplikácií, čo umožňuje pracovať s Qlikom aj anonymne, napríklad u verejne dostupných webstránok či partnerských OEM scenároch.

Popri týchto novinkách Qlik priniesol aj ďalšie inovácie ako napríklad SSO podporu pre ODBC/MS SQL Data Connection; podporu pre iPhony; novinkou je aj podpora pre dynamické URL pri web file konektore. Sumár noviniek Qlik Sense February 2018 si môžete pozrieť aj v trojminútovom videu.

Vaše analýzy môžu začať už o pár minút
Qlik Sense si teraz môžete vyskúšať úplne zadarmo. Bezplatná verzia aplikácie je dostupná TU. Stačí sa zaregistrovať, následne si môžete aplikáciu stiahnuť a nainštalovať. Ak potrebujete s niečím poradiť alebo nasmerovať napíšte nám na emark@emark.sk.

© EMARK 2018

EMARK Online DataTalks – podívejte se na naše další webináře

Superrýchle insighty pro agilní řízení byznysu

    Jméno a příjmení

    Společnost

    E-mail

    Souhlasím se zpracováním svých údajů pro účely marketingových aktivit společnosti EMARK Group.
    Další informace, včetně specifikace společností EMARK Group a rozsahu konkrétních marketingových aktivit, k nimž dáváte souhlas, naleznete v Podmínkách ochrany soukromí a osobních údajů ZDE.