Bratislava 15. augusta – Spoločnosť Asseco Solutions sa dohodla na OEM spolupráci s implementačno-poradenskou firmou EMARK a lídrom v oblasti visual analytics, softvérovou firmou Qlik. Dohoda sa týka zakomponovania riešenia Qlik Sense do ERP systému Asseco SPIN. Od tohto kroku si Asseco Solutions sľubuje výrazné posilnenie analytických schopností svojho ERP riešenia, ktoré bude k dispozícii aj na mobilných zariadeniach.

Pre Qlik ide o jedno z prvých OEM partnerstiev na Slovensku a tiež v regióne. Za dohodou stojí spoločnosť EMARK, ktorá je jediným domácim partnerom Qliku so statusom Elite Solution Provider. Okrem integrácie Qlik Sense do ERP riešenia bude mať EMARK na starosti aj ďalší rozvoj a údržbu tohto OEM riešenia.

V prvom kroku už došlo k vytvoreniu základného rozhrania medzi oboma systémami a vybudovaniu dátových štruktúr s testovacou sadou výkazov. To zabezpečí zjednodušenie implementácie Qlik Sense pre zákazníkov Asseco SPIN, v tomto prípade ako „add on“ prvku.

V ďalšej etape je plánovaná integrácia produktu Qlik Sense do Asseco SPIN, ktorej ukončenie je plánované v treťom kvartáli roku 2016.

Asseco SPIN je moderné ERP riešenie s pokročilými funkciami. Podporuje správne fungovanie všetkých procesov v SME segmente. Dokáže sa maximálne prispôsobiť potrebám používateľa aj dostupným prostriedkom. Vďaka webovému rozhraniu systém umožňuje prácu z ľubovoľného miesta pomocou webového prehliadača.

Noví aj existujúci zákazníci s riešením Asseco SPIN budú môcť svoje rozhodnutia oprieť o masívnu analytickú silu, ako aj o asociatívny vyhľadávací engine či špičkové in-memory technológie, ktoré Qlik vyvíja už dve dekády. Práve táto technologická vyspelosť je dôvodom, prečo analytická firma Gartner už šesť rokov po sebe Qlik označuje za lídra moderného business intelligence.

V Asseco Solutions od pokročilej analytiky Qlik očakávajú zvýšenie konkurencieschopnosti svojho ERP riešenia. „Naši zákazníci získajú špičkovú analytickú funkcionalitu z kombinácie produktov Qlik Sense a Asseco SPIN. To im prinesie významné zlepšenie rozhodovacích procesov a z toho prameniace benefity, ako sú efektívnejšie riadenie firmy, optimalizácia štruktúry a veľkosti využitých zdrojov a samozrejme veríme, že aj vyššie výnosy a nižšie náklady. Nové možnosti v oblasti analýz zároveň našim zákazníkom pomôžu zvýšiť pridanú hodnotu svojich produktov a služieb,“ hovorí Richard Biznár, finančný riaditeľ spoločnosti Asseco Solutions. Embedované Qlik Sense riešenie bude dostupné pre nových aj existujúcich zákazníkov.

Hoci implementácia nového softvérového riešenia môže vyvolávať obavy z dlhého projektu, v tomto prípade je to úplne inak. Qlik umožňuje svoje produkty integrovať do riešení tretích strán za zlomok času, ktorý na to potrebujú konkurenčné riešenia.

Práca s Qlik Sense bude prebiehať v známom prostredí riešenia Asseco SPIN, nebude potrebné otvárať nové aplikácie ani zvykať si na nové prostredie. „Používatelia budú mať všetko potrebné na analýzy a reporting sústredené v rámci jednej aplikácie a jedinej obrazovky. Výsledky analýz sa so sekundovými odozvami zobrazia v atraktívnej a zrozumiteľnej vizualizácii priamo v ERP systéme,“ hovorí Martin Kostič, riaditeľ spoločnosti EMARK. Tieto výstupy sú zdieľateľné a dajú sa využiť napríklad v ďalších analýzach alebo reportoch.

O spoločnosti Asseco Solutions
Softvérové riešenia spoločnosti Asseco Solutions denne pomáhajú veľkým i malým podnikom. Sme lídrom nielen vo vývoji firemných informačných systémov, ale aj v ich inováciách. Neustále vedieme dialóg s našimi partnermi, a tak máme vynikajúci prehľad o súčasných trendoch i o potrebách informačných technológií v jednotlivých odvetviach na trhu. Vďaka tomu dokážeme zákazníkom ponúknuť flexibilné riešenia v ktoromkoľvek segmente podnikania.
Nikdy nám nechýbala vízia a nadšenie. Aj vďaka tomu sme sa stali najväčším domácim producentom podnikových informačných systémov na slovenskom a českom trhu.
Viac informácií nájdete na stránke www.assecosolutions.sk

O spoločnosti Qlik
Qlik je Data Discovery platforma, ktorá umožňuje vyvíjať analytické a reportingové aplikácie s minimálnou vývojárskou expertízou. Qlik je riešením pre organizácie, ktoré hľadajú náročnejšiu analytickú funkcionalitu, avšak pre bežného používateľa bez extra IT znalostí. Qlik je revolučným BI riešením, ktoré od základov mení pohľad na reporting, analýzy a využívanie firemných informácií. Qlik dnes využíva viac ako 30 000 organizácií vo vyše 100 krajinách sveta, Slovensko nevynímajúc.
Viac informácií nájdete na stránke www.qlik.com

EMARK je kompetenčné, implementačné a vzdelávacie centrum pre Qlik Sense, Qlik View a všetky relevantné súvisiace nástroje a nadstavby (reporting, planning, web analytics, mapping, Big Data…). Od roku 2007 je EMARK najskúsenejším autorizovaným Qlik partnerom na Slovensku a v Českej republike, spoločnosť je tiež aktívna v iných európskych krajinách. V roku 2016 EMARK získal ako prvý partner Qliku na Slovensku aj v Česku status Elite Solution Provider.

EMARK sa venuje výhradne visual analytics riešeniam na platforme Qlik. Má najširší tím špecializovaných Qlik expertov, ktorý neustále rastie. Máme za sebou celý rad úspešných implementácií v „enterprise“ prostredí v SR, ako aj v Európe. Spoločnosť EMARK pomohla stovkám manažérov zo stoviek firiem vo všetkých odvetviach – od financií, výroby, maloobchodu a distribúcie, technológií, telekomunikácií, IT, zdravotníctva, služieb a iných, dosiahnuť výrazné zlepšenia výnosov, nákladovej efektívnosti, výkonnosti a kvality.
Viac informácií nájdete na stránke www.emark.sk

EMARK Online DataTalks – podívejte se na naše další webináře

Superrýchle insighty pro agilní řízení byznysu

    Jméno a příjmení

    Společnost

    E-mail

    Souhlasím se zpracováním svých údajů pro účely marketingových aktivit společnosti EMARK Group.
    Další informace, včetně specifikace společností EMARK Group a rozsahu konkrétních marketingových aktivit, k nimž dáváte souhlas, naleznete v Podmínkách ochrany soukromí a osobních údajů ZDE.